Skip to content

Oprawa fotografii

Fotografie wydrukowane w odpowiednim wymiarze oraz oprawione w najlepszy dla ich prezentacji sposób zyskują diametralnie na sile swojego przekazu i estetyce.

Oprawiamy zdjęcia w ramy drewniane, ramy aluminiowe, ramy typu amerykańskiego, ramy skrzynkowe, ramy szczelinowe schadow box, shadow gap frame. Wycinamy na miejscu passe-partout, podklejamy prace na pcv i piankę.

Zajmujemy się kompleksowo wydrukiem oprawą fotografii na wystawy.

Ramy drewniane i aluminiowe

Obramowanie drewniane lub aluminiowe daje możliwość stworzenia unikatowej i bardzo ekskluzywnej oprawy. Duży wybór wzorów i wykończenia poszerzają ofertę ram do nieskończoności. W zależności od wielkości i rodzaju ramy plecy mogą być zamknięte kartonem lub praca może być podklejona na płytę piankową, PVC lub dibond.

Oprawa w ramy skrzynkowe

Obok ram prostych, standardowych znajdują się również ramy skrzynkowe, szczelinowe. Drewno może być dowolnie wykańczane: woskowane, bejcowane, lakierowane lub malowane na dowolny kolor. Inne wykonywane na specjalne zamówienie Klienta.

Passe-partout

Passe-partout to świetny sposób na wyeksponowanie i ochronę oprawionej pracy. Nadaje jej niepowtarzalnego eleganckiego charakteru. W taki sposób można oprawić nie tylko ilustracje, grafiki, rysunki, czy obrazy, ale także zdjęcia lub hafty.

Wykonujemy passe-partout pojedyncze, podwójne oraz typu galeria z wieloma okienkami.

Fotoboard

Lekkie, trwałe i nowoczesne, czyli wydruk usztywniony na piance, pcv lub dibond to efektowna i nowoczesna forma prezentacji zdjęć. Jej zaletą jest wyjątkowa lekkość przy zachowaniu sztywności wydruku. Kolejne atuty to bezproblemowy montaż na ścianie oraz niska cena. Fotoboardy tworzymy w oparciu o piankę: 5-milimetrową białą lub czarną . Można wybrać dowolny papier lub płótno z naszej oferty.Dowolne są również format zdjęcia. Można zamówić malutkie A6, ale i robiące wrażenie format metr na półtorej metra.

Fotoboardy doskonale nadają się do tworzenia na ścianie kolaży. Ograniczeniem jest jedynie wielkość ściany i wyobraźnia. Fotoboardy mogą być powieszone na dwa sposoby: za pomocą haczyków lub z wykorzystaniem taśmy dwustronnie klejącej. Atutem tej drugiej metody jest brak konieczności dziurawienia ścian. Fotoboardy mogą być umocowane na ścianie bezpośrednio, albo w opcji 3D, czyli z tzw. odsadzeniem. Zabieg ten daje przestrzenny efekt „lewitacji” zdjęcia przy ścianie. Wybierz spośród papierów: perłowy, błyszczący, matowy artystyczny oraz canvas

Pianka / Kapa

Płyty piankowe typu Kapa to bardzo lekki, dość sztywny materiał wykończeniowy o gładkiej i równej powierzchni. Najczęściej stosowany do podklejeń niedużych prac z przeznaczeniem do ekspozycji wewnętrznej.Dostępne w dwóch kolorach: białym i czarnym. Najczęściej stosujemy płyty grubości 5 mm

PVC spienione

PVC to gładkie, dość lekkie, termoplastyczne tworzywo, wykorzystywane do podklejeń średnich formatów z przeznaczeniem do ekspozycji wewnętrznej. Dzięki idealnie gładkim i jednokolorowym krawędziom często stosowane jako wykończenie prac bez dodatkowej oprawy.

Dibond

Dibond jest kompozytem dwóch płyt aluminiowych połączonych płytą polietylenową i stanowi najbardziej wytrzymałe podłoże do podklejeń fotografii. Jego największe zalety to sztywność, wytrzymałość na zagięcia i inne uszkodzenia mechaniczne oraz korozje, stosunkowo lekka waga i estetyczny wygląd.

Kontakt

d2 Dariusz Lisowski
Mickiewicza 35, 80-405 Gdańsk
NIP: 5841960445

tel: 58 341 5952 / 506 458 557
kontakt@studiod2.pl

Czynne pn-pt 10-17, sb 10-14
fb: @studiod2gdansk